Co dělat, aby zloděj nepřišel
Někdo se v balení věcí na dovolenou přímo vyžívá, pro někoho to znamená malé utrpení. Na nic se nesmí zapomenout, nic přehlédnout. A pak už si jen bezstarostně užívat. Uplyne několik dnů a musíme opět balit. Tentokrát to jde rychleji. Už není potřeba mít všechno vyžehlené a úhledně složené. Stejně se to doma hodí do praní. A jede se domů.
· Otevřeme dveře a čeká nás šok.
· Náš byt byl vykraden.
Co dělat, aby k tomu nedošlo? Odborníci mají pro Vás několik dobrých rad.
1. Nemluvit o tom, kam a kdy odjíždíte. Oznamte to jen těm lidem, ke kterým máte opravdu důvěru.
2. Problémem jsou sociální sítě, na kterých lidé o sobě prozradí takovou spoustu věcí, že nedá potencionálnímu zloději žádnou práci vytipovat si ten nejvhodnější objekt. Určitým nebezpečím je i malá zmínka například v obchodě. Nikdy nevíte, kdo Vás poslouchá.
3. Jestliže odjíždíte na delší dobu, je dobré se domluvit s některým ze spolehlivých sousedů, aby Vám vybíral poštovní schránku. To je totiž první vodítko pro případného zloděje.
Hlavně neupozorňovat na prázdný dům
Jestliže nemáte nikoho, komu byste dozor nad domem mohli svěřit, požádejte alespoň na poště o dočasné nedodávání zásilek. Po příjezdu domů si je můžete vyzvednout. Nenechávejte zatažené závěsy. Přes den toto znamení opuštěnosti domu doslova každého praští do očí. A ještě k tomu zloději usnadníte práci. Za zataženými závěsy se mu bude lépe pracovat.
o Pokud bydlíte v rodinném domku se zahrádkou, můžete nechat různě poházené zahradnické náčiní. Bude to dělat dojem, že jste si jen na chvilku odskočili.
Lidé, kteří mají doma některé cenné věci, měli by si pořídit trezor. Pokud se jedná o větší předměty, které by se do žádného příručního trezoru nevešly, je dobré investovat do elektronického zabezpečení. Pokud budete kontaktovat některou dobrou specializovanou firmu, určitě Vám s tímto problémem poradí.