Stěhujeme kuchyň s profesionály
Jak bezpečně přestěhovat kuchyň https://www.odnesto.cz/jak-bezpecne-prestehovat-kuchyn/ je otázka, kterou si kladou lidé, co se rozhodli demontovat kuchyňskou linku a vzít ji s sebou. Jsou to například situace, kdy se stěhujete z rodinného domu na rekreační chatu, celoročně obyvatelnou, a kde vám kuchyňská linka schází a kde se ta vaše stávající rozhodně uplatní.
Stěhování kuchyní bez kuchyňských linek samo o sobě tak obtížné není, protože postačí zabalit kuchyňské vybavení do krabic a velké spotřebiče převázat stretch fólií a máte hotovo. Přece jen se však vyskytují u stěhování kuchyní některé momenty, které bychom si mohli připomenout, abyste se v této fázi vyhnuli zbytečným komplikacím:
Odmrazení chladničky a mrazáku – znáte-li již přesný termín stěhování (nejlépe cca měsíc předem), zorganizujte si váš další pobyt v domácnosti tak, abyste postupně ujídali potraviny z mrazáku a z chladničky, a aby chladírenská zařízení bylo možné odmrazit, vysušit a zabalit den před přestěhováním. Vyhnete se tím zbytečnému chaosu a finanční ztrátě za potraviny, které byste museli „násilně“ odmrazit a případně vyhodit.
Balení skla a porcelánu – v kuchyních bývá největší objem skleněných, keramických a porcelánových předmětů z celé domácnosti a právě zde bychom jim měli věnovat náležitou pozornost. Zapomeňte na balení sklenic do novin, které jen zapáchají a špiní, využijte bublinkovou fólii. Zabalte do ní sklo a porcelán do více vrstev a uvidíte, jak perfektně bude fólie chránit i ty nejkřehčí předměty.
Demontáž kuchyňské linky – stěhování kuchyňské linky nechte na profesionálech v plné režii. Ti vám kompletně celou linku demontují, přestěhují a opět namontují na své místo. Montáž kuchyňské linky je velmi náročná operace, s níž si amatéři nemusí vůbec vědět rady, a co je horší, mohou ji nevratně poškodit. Stěhovací firmy jsou navíc pro tyto případy pojištěné, a tak máte jistotu, že nebudete v žádném případě na nějaký problém doplácet z vlastní kapsy.